KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17525133
nr 1752 5133
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Oljemålning, Södermalm. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 44x54
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
måndag 12 januari 2026
kl 19:56:00
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska